منوی اصلی
سامانه ها و خدمات

نظرسنجی
کیفیت خدمات دهی مرکز حضرت زهرا(س) را چگونه ارزیابی می کنید؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 66583
بازديدکنندگان امروز: 23
کل بازديدکنندگان: 1617629
بازديدکنندگان آنلاين: 1
زمان بارگزاري صفحه: 0.5156 ثانيه
تاریخچه

تاریخچه تاسیس مرکز آموزشی درمانی حضرت زهرا (سلام الله علیها)

 

 در سال 1379 بعلت افزایش روز افزون مراجعین در طبقه فوقانی اتاق زایمان بخش دیگری بوسیله آقای حاج ابوالفضل قدیری ساخته و بخش جراحی زنان به آنجا منتقل گردید.

 

در ادامه فعالیت مرکز براساس سیاست‌های وزارت بهداشت مبنی بر الزام کلیه بیمارستان ها به داشتن بخش اورژانس، ساختمان درمانگاه جلوی بیمارستان با تغییراتی درساختار فیزیکی آن بعنوان بخش اورژانس افتتاح گردید و ساختمان دیگری جهت درمانگاه احداث گردید. در همان زمان با توجه به سیاست دانشکده علوم پزشکی قم مقرر گردید که بخش قبلی زنان بعنوان بخش جراحی عمومی و داخلی زنان تغییر یافته و همچنین بخش مراقبت‌های ویژه و بخش اطفال نیز در این مرکز افتتاح گردند که با توجه به تغییرات اخیر این مرکز به یک بیمارستان عمومی (جنرال) تبدیل گردید.

 

با توجه به موقعیت جغرافیایی مرکز نسبت به سطح شهر و ضریب اشغال تخت پایین بخش‌های داخلی و مراقبت‌های ویژه و اطفال، به مرور بخش‌های فوق تعطیل شدند. در سال 1384 با روی کار آمدن دولت نهم و تغییرات مدیریتی در دانشگاه علوم پزشکی قم ، جلسه ای در این مرکز تشکیل و بر مبنای بررسی‌های صورت گرفته و تجربه‌های موجود قرار بر این شد تا این مرکز بصورت تک تخصصی زنان و زایمان و نوزادان ادامه فعالیت دهد که در همین راستا بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان توسعه و تجهیز گردید که اکنون بعنوان بزرگترین و مجهزترین مرکز مراقبتهای ویژه نوزادان (NICU) استان در حال فعالیت می باشد.

 

هم اکنون این مرکز با داشتن یکصد تخت مصوب در بخش‌های جراحی زنان، تحت نظر، نوزادان(رومینگ) ، فوق تخصصی نوزادان، مراقبت‌های ویژه نوزادان، اورژانس ، اتاق زایمان(طبیعی و بی درد)، اتاق عمل و واحدهای آزمایشگاه ، رادیولوژی، سونوگرافی ، درمانگاه تخصصی زنان، نوزادان و کودکان ، داروخانه ، تغذیه و رژیم درمانی بعنوان یکی از مهم‌ترین و مجهز‌ترین مراکز ارایه خدمات دراستان به فعالیت خود ادامه می دهد . که نه تنها پذیرای بیماران سطح استان بلکه بیماران شهرهای اطراف را نیز در زمینه‌های تخصصی تحت پوشش خود دارد.